Jak wymienić żarówkę światła mijania w OII lewy przód?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak wymienić żarówkę światła mijania w OII lewy przód?

    Zamieszczone przez QBA
    Zamieszczone przez mariobros
    ja jestem troche innego zdania .... na roczniku sie nie jezdzi.... wolalbym zadbane np Audi A8 z 1996 niz 2 letnia nubire.... ale kazdy kupuje to co lubi
    Wiesz... kupić to raz, bo można znaleźć za rozsądne pieniądze... ale weź to utrzymaj :lol: Tu niestety koszta zostają na zajebiście wysokim poziomie :lol:
    Wiem bo znajomy kupił A8 4.2L z '98r. i w przeciągu roku wsadził w nie ponad 12tys. a zrobil tylko duży przegląd i pare dupereli. :twisted:
    QBA, duże for you.
    Nic mnie tak nie drażni, jak wybecelowanie kasy na taksówkę ponad miarę (finanse)
    Poczatek niby dobry, bo kumple look'aja i rosniemy im w oczach... do czasu.
    Kiedy trzeba zacząć utrzymywać samochód, spadamy na twarde podłoże i zaczyna się prowizorka, albo... nie robimy nic.
    Wtedy mamy tylko na utrzymanie samochodu i dziewczynay, ewentualnie na jedno .
    Całe zycie kręci się wokół pracy, aby ... utzrymać samochód - paranoja.

    Zaznaczam, że mój punktwidzenia jest tendencyjny, aczkolwiek znam parę aut, starszych gdzie są pomomo swych lat dopieszczane, właściciele dbają o nie i za żadne skarby w świecie nie kupią "dobrego" nowego samochodu z salonu, często uważając, że to wyrzucanie pieniędzy ciężko zarobionych w błoto.

    Obstają przy swoim i jeżdżą całe życie używkami, dobrze wyposażonymi zmieniając je co kilka lat. I yu chyle czapkę z głowy.
    Sam w swojej karierze kierowcy miałem 2 nowe auta z salonu. Teraz mam 3-ci używany, w lepszym niż dobrym stanie, na który mnie stać jeśli chodzi o utrzymanie go na codzień.

  • #2
    Jak wymienić żarówkę światła mijania w OII lewy przód?

    silnik 1,9 TDI jeżeli to ma znaczenie.

    Komentarz

    • mariobros
      Rider
      S_OCP Member
      • 2005
      • 551

      #3
      Zerknij do instrukcji

      ...W zasadzie najlepiej to zrobić... wyjmując cały reflektor. Trzy ruchy i po sprawie. Jeszcze nie robiłem tego, ale w opisie nic trudnego nie widzę
      Skoda Octavia Kombi II 2005r. 1.9TDI 77kW Elegance czerń magiczna - sprzedana...
      Renault Scenic III 1.4TCe 2010 - jest...

      Komentarz

      • Gandalf
        Classic
        • 2006
        • 17

        #4
        zasada jest prosta ale piszę z pamięci więc szczegóły mogą się różnić

        1) odpiąć kabelki od reflektora
        2) odkręcić śrubke - z tyłu reflektora
        3) przesunąć wajche (taka plastikowa wystająca z pod reflektora)
        4) wysunąć cały reflektor
        5) wymienić żaróweczkę

        oczywiście cała operacja jest opisana w instrukcji obsługi (wraz z rysunkami)

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za podpowiedzi. Rzeczywiście prosta sprawa. Mój kłopot wynikał z faktu, iż gdy kupiłem OII we wrześniu 2005, nie dostałem instrukcji obsługi i do dnia dzisiejszego nie mogę się doprosić. Zastępczo dali mi coś w języku niemieckim - nie z tego samochodu:-) Nie będę pisał w jakim salonie, gdyż lubię właściciela, a że pracują u niego niekompetentni handlowcy to już inna sprawa.

          Komentarz

          • Mareque1
            Classic
            • 2006
            • 22

            #6
            Cześć.
            A jakie sa żarowki fabrycznie z przodu? H1 i H7 czy cos innego? Szukam w instrukcji i sie nie dokopałem, a deszcz pada i nie chcę teraz zmoknąć sprawdzająć A chciałbym sobie kupic Osram Cool Blue na Allegro
            Mareque
            O2 Ambiente BJB '2005

            Komentarz

            • jacq
              Ambiente
              S_OCP Member
              • 2004
              • 195

              #7
              Zamieszczone przez Mareque1
              Cześć.
              A jakie sa żarowki fabrycznie z przodu? H1 i H7 czy cos innego? Szukam w instrukcji i sie nie dokopałem, a deszcz pada i nie chcę teraz zmoknąć sprawdzająć A chciałbym sobie kupic Osram Cool Blue na Allegro

              mijania H7 Xenon D1S
              drogowe H1
              pozycyjne W5W
              Kierunki PY21W
              przeciwmgielne H8


              pzdr
              OII ambientna sztuka

              Komentarz

              • Mareque1
                Classic
                • 2006
                • 22

                #8
                Jacq, jesteś debeściak Bardziej szczegółowo nie śmiałbym oczekiwać
                Mareque
                O2 Ambiente BJB '2005

                Komentarz

                Pracuję...